3 gyakori gyapjú takaró és ágynemű hiba!
Gyapjú takaró trükkök - mire figyeljünk?
Ebben a cikkben bemutatom azokat a lényegi elemeket, amik igazán fontosak a jó gyapjú takaró és ágynemű kiválasztásához. Mire a bejegyzés végére érsz, ígérem, hogy Te is gyapjú-szakértő leszel! :) Jöjjön a lényeg: 3 dolog, amire oda kell figyelni gyapjú takaró vásárlásnál...
Gyapjú takaró és gyapjú ágynemű sűrűsége
A legalapvetőbb hiba valójában nem is hiba, csupán kereskedői fogás. Általában amikor egy gyapjú takarót hirdetnek, az szinte mindig alacsonyabb sűrűségű gyapjú takaró, így nehezebb összehasonlítani a többi cég áraival. Persze a gyapjú ágynemű sűrűségét nem verik nagydobra.
Attól, hogy egy gyapjú takarónak kisebb a sűrűsége, még nem lesz rossz minőségű - csak éppen kevesebb lesz benne az anyag... Ha nyári vagy éppen átmeneti megoldást keresünk, akkor ezek a termékek még jók is lehetnek - vagy, ha éppen melegre szoktuk fűteni a lakást.
Általában azonban elmondható, hogy az emberek télen a 6-700 gramm/m2-es sűrűségű gyapjú takarókat kedvelik. Az ennél gyengébbek nem lesznek elég melegek, a vastagabb takarók pedig túl "lomhák" lesznek...
Gyapjú takaró – az alapanyag
Sokszor csak annyit írnak ki, hogy "gyapjú takaró". Azonban egyáltalán nem mindegy, hogy milyen anyagú az a gyapjú takaró! Már a birka és a bárány gyapjú ágynemű közt is óriási különbségek vannak - a bárány a kis birkát jelenti, aminek az első nyírásából készül a bárány gyapjú takaró -, nem is beszélve a láma, teve, stb... anyagokról!
Nem mindegy, miből van az a gyapjú takaró! A bárány gyapjú ágynemű sokkal lágyabb, kevésbé szúrós, mint a birkából készült. Fontos megnézni az alapanyagot, hiszen a birka gyapjú takaró és a bárány gyapjú takaró egészen más árat fog mutatni, az érzésről már nem is beszélve!
Gyapjú takaró - hamisítják!
A legrosszabb, amitől tartani lehet, hogy a gyapjú takaró nem is gyapjú takaró... Sajnos a hamisítási láz már ide is elért. A szálak közé műszálat kevernek, vagy ami még rosszabb, az egészet műszálból készítik el!
A hamisítás kiszűrésére van egy egyszerű, de megdöbbentő teszt: fel kell gyújtani...:)
Ha elvégzed ezt az egyszerű tesztet, könnyen kiszúrhatod a kamut, így tuti nem fognak átverni!
A gyapjúhamisítás témakörét bővebben is körbejártuk, olvasd el cikkünket!
Félsz, hogy mellé nyúlsz gyapjú takaróddal?
Ne kockáztass! Mi kizárólag ellenőrzött minőségű gyapjú takarókat forgalmazunk!
Ha nem szeretnél attól félni, hogy hamisítványt kapsz gyapjú takaró néven, akkor kattints ide az aktuális gyapjú takaró akcióért!
Hol vegyünk gyapjú takarót, gyapjú ágyneműt?
Gyapjú takarót interneten keresztül csak abban az esetben érdemes rendelni, ha van lehetőségünk visszaküldeni, amennyiben valamiért nem felel meg. Legjobban azonban akkor járunk, ha vásárlás előtt kézbe foghatjuk a gyapjú ágyneműt. Így biztosan nem érnek majd kellemetlen meglepetések.
A Matrackuckó szaküzleteiben a következő szolgáltatások várnak minden kedves vásárlónkra:
- >30 napos pénzvisszafizetési garancia - kérdés nélkül visszaadjuk a pénzt!
- >Ingyenes szállítás egész Magyarországon.
- >Gyors szállítás - már akár holnap Nálad lehet.
- >Hatalmas választék.
Ráadásul nem csak forgalmazzuk a gyapjú ágyneműket, hanem készítjük is őket. Minden Aranygyapjú terméket Érsekcsanádon, a Hahn család varrodájában gyártunk.
Gyapjú takarók egészségügyi hatásai
A gyapjú ágynemű legfontosabb egészségügyi hatása, hogy csökkenti a reuma kialakulásának esélyét, sőt segít csillapítani annak tüneteit. Nincs a történetben semmi varázslat, hiszen a hatást egy egyszerű hiba orvoslásával éri el. Miről is van szó? Az éjszaka folyamán a nem jól szellőző paplan alatt sokkal melegebb klíma keletkezik, mint ami a szobában van. Felmelegítjük a takarót 35 fok fölé, de a meleg levegő nem tud cserélődni, ha nem szellőzik jól a rendszer.
Ilyenkor manuálisan segítünk rá a dologra és kitakarjuk - mintegy kiszellőztetjük - magunkat. Ilyenkor a paplan alatti 35-36 fokból hirtelen 18-20 fokot kreálunk. A hirtelen lehűlés pedig tevőlegesen hozzájárul egyrészt egy esetleges megfázáshoz, másrészt a reuma kialakulásához.
Ezzel szemben a gyapjú ágynemű tökéletesen átszellőzik, így nincs szükség az állandó szellőztetésre. Egyrészt az alvás is nyugodtabb - hiszen a gyapjú ágynemű hatásának hála nincs szükség felesleges mocorgásra, forgolódásra - másrészt nem sokkoljuk magunkat az állandó hideg fröccsel...
Gyapjú takarók tisztítása
A legelemibb visszatérő kérdés, hogy a gyapjú takarókat lehet-e/szabad-e mosógépben mosni. A válasz egyszerű: nem érdemes!
Amennyiben a mosógépedet szeretnéd még használni, akkor nem teszed bele a gyapjú takarót. Egy gyapjú takaró egyszerűen annyi vizet tud felszívni, hogy abba belepusztul a géped - túlterheli a dobot és akár le is szakadhat. Arról nem is beszélve, hogy egy vastagabb takaró nem is biztos, hogy belefér egy normál gépbe. Főleg, ha a hagyományosnál kicsit nagyobb mérettel rendelkezik.
Bízd inkább a hóra, egy kád vízre, vagy - ha komolyabb tisztításra van szükség - vidd tisztítóba!
A gyapjú takarót egyébként magas lanolin tartalma nagyrészt megóvja a koszolódástól, azonban érdemes lehet szellőztetni néhány hetente - tűző napra ne tegyük ki! Amennyiben gyapjú takarónkat komolyabb szennyeződés éri, érdemes lehet tisztítóba menni vele! Igazi, komoly mosásra általában 2-3 évente van szükség.
Amire nagyon figyeljünk tisztításnál:
- >Mossuk kézzel.
- >Ne használjunk hagyományos mosószereket, mert azok kiölik a gyapjú takaró lanolin tartalmát. Mindig külön erre a célra készített mosószert vegyünk.
- >Szárításnál ne lógassuk fel a takarót, mert nem tesz jót az anyagnak. Próbáljuk inkább nagy felületre kiteríteni.
- >Kéz meleg vízben mossuk.
Super Wash termékek esetében hagyományos mosószert is használhatunk.
Amennyiben bármilyen kérdésed merülne fel, keress minket bizalommal - vagy ami még hasznosabb: gyere el és próbáld ki gyapjú ágyneműinket a hozzád legközelebbi alvásszaküzletünkben!