Mesterséges intelligencia matracválasztási tanácsai

Amit még a mesterséges intelligencia sem tud!
Melyik matrac lesz Neked kényelmes?! Megkérdeztem tőle, hogy milyen matracot vegyek, és mire figyeljek a választáskor. Jár neki piros és fekete pont egyaránt. Most kielemezem a válaszait, és a végén elmondom több tízezer matrac eladása után, hogy melyik lesz neked a legjobb! Pirossal fogom írni a saját véleményem a megalkotott szövegről.
Matrac vásárlásakor több szempontot is figyelembe kell venni annak érdekében, hogy a legmegfelelőbb választást hozd meg a saját igényeidnek megfelelően. 10/10! nem elég egy-két infó alapján dönteni! Utána kell járni, időt szánni rá, de legfőképp PRÓBÁLNI!
Íme néhány fontos tényező, amire érdemes odafigyelni:
-
Matractípus:
- Memory foam (memóriahab): Kiválóan alkalmazkodik a testformához, csökkenti a nyomáspontokat, és biztosítja a kényelmes alvást. Ideális, ha hajlamos vagy a hát- vagy ízületi fájdalmakra. Fenntartásokkal kezelem... Tény, hogy kiváló a formakövetése. Ellenben minimálisan szellőzik, ami főleg az izzadékonyaknak maga a pokol. Hát és izületi fájdalmakra ideális? Szóval, ha egy 140 kilós férfinek ilyen egészségügyi problémái vannak, akkor ez jó lesz neki? A puha matrac kedvelőinek tényleg egy jó választás lehet, de én már mindenképp a EMC habok felé mozdulnék, ha a memória hab érzetét keresem.
- Latex matrac: Rugalmas, természetes anyag, amely jól szellőzik, és segít a test megfelelő alátámasztásában. A latex matracok hipoallergének, és sokkal frissebb érzést biztosítanak, mivel nem melegszenek fel annyira, mint a memóriahabos változatok. Minden igaz, amit leír róluk! Személyes véleményem, hogy a 100% latex habok eszméletlen drágák, és annál puhábbak. Legalábbis, amiket én próbáltam. Mi nem forgalmazunk ilyen matracot, azt se mondom, hogy sajnos, meg azt se, hogy szerencsére.
- Zónás táskarugós matrac: Az egyes zónák más-más alátámasztást biztosítanak, így a matrac jobban alkalmazkodik a test különböző részeinek szükségleteihez. Elég vérszegény ajánlás, de már boldog vagyok, hogy a bonell és epedarugós matracokat szóba se hozza. A táskarugós/zsákrugós matracok előnyei, hogy az előbb általam nem kedvelt rugós matracok negatív tulajdonságait nem örökölte. Ha a párod az ágy másik végében arra gondol, hogy reggel fel kell kelnie, akkor te nem fogsz már a gondolat pillanatában hullámozni a rugókon. Nagyon időtálló, tényleg jól szellőző matracokról beszélünk. Talán a súlyuk miatt nem szeretem őket annyira... Egy 180x200-as táskarugós matrac alatt, még a munkatársam is nyögni szokott szolidaritásból, annyira nehéz.
- Belső rugós matrac: Hagyományos típus, amely jól szellőzik, de nem biztosít olyan testreszabott kényelmet, mint a memóriahab vagy latex. Itt belső rugós matracra talán a habrugós matracokra gondol? Ha a bonell és epedarugós matracokra gondol, akkor megszüntetem az előfizetésem. Bár kétlem. Itt nem tudom mi volt az elképzelés. A habrugós matracok a puha matracok koronázatlan királyai, egy ideig, mert sajnos hamar elfáradtak! Annyi, hogy mi az összeset kivezettük, annyi garanciális probléma volt velük. Egyszerűen elszakadtak a a habrugók...
Nem is ír a HR és HD hideghabokról, az EMC és eNdura habokról?? Hát ez szégyenletes... A mesterséges intelligencia gyerekcipőben jár hab ajánlások tekintetében. Nem akarom húzni az idődet, viszont, ha mégis érdekelne, hogy milyen habokról hadoválok, akkor itt bővebben olvashatsz róluk.
-
Keménység: A matrac keménysége fontos szerepet játszik a kényelmes alvásban. A megfelelő keménység választása függ a testsúlyodtól és alvási pozíciódtól: Piros pont! Minden szót kőbe vésni!
- Puha: Ha inkább oldaladon alszol, puhább matracot érdemes választani, hogy a vállad és a csípőd kényelmesen süllyedhessen. Kiindulási alapnak jó, oldalt alvók ne válasszanak túl puha matracot, mert befog süppedni a derekuk és feszülni fog. Ez ugyan így igaz a háton alvókra. Befog esni a csípő.
- Közepes keménység: A legtöbb ember számára a közepesen kemény matracok a legideálisabbak, mivel jól alátámasztanak anélkül, hogy túl kemények lennének. Statisztikák alapján tényleg a félkemény matracok a befutók legtöbb esetben.
- Kemény: Ha hátadon vagy hasadon alszol, keményebb matracot választhatsz, hogy jobban alátámasztja a gerincedet. Ügyvédelve! De akkor se rendeld meg neten a legkeményebb matracot, ha háton alszol! Ha szeretsz a földön aludni, akkor nyugodt szívvel, ha nem, akkor próbáld ki!
-
Méret: Az ágy méretéhez illeszkedő matracot válaszd. Fontos, hogy a matrac hosszúsága és szélessége elegendő helyet biztosítson a kényelmes alváshoz. Ezen nem tudunk összeveszni. Sokan esnek bele abba a hibába, hogy szemmel mérik az ágyat. És akkor derül ki, hogy rossz a szemmérték, mikor bele akarják tenni a matracot. Mi ilyen esetben is vissza vesszük őket, bár szívjuk a fogunkat, de van olyan cég, aki azt mondja, hogy így jártál. És az pár másodperc, ami idő alatt megmérted volna az ágyat, nem kis összeget, bonyodalmat és munkát spóroltál volna magadnak.
-
Alvási pozíció: Az alvási pozíciódból is adódik, hogy melyik matrac lesz ideális:
- Oldalra alvás: Puha vagy közepes keménységű matracok jobban támogatják a vállakat és a csípőt.
- Hátra alvás: Közepesen kemény matrac biztosítja a legjobb alátámasztást.
- Hason alvás: Kemény matrac a legjobb választás a gerinc megfelelő alátámasztásához.
- Ezekről már fentebb írtam.
-
Huzat anyaga: A matrac huzata is befolyásolhatja a kényelmet. A lélegző, antibakteriális, hipoallergén anyagok segíthetnek a megfelelő légáramlás biztosításában, így frissebb és kényelmesebb alvást biztosítanak. Egyik top válasz! Sajnos le kell rántsam a leplet a téli-nyári oldalas matracokról. Nem a matrac habja lesz téli, vagy nyári... A téli oldalon a huzatba gyapjú van keverve, a nyárin egy jobban szellőző anyag van. Bocsi, hogy ezt tőlem kell megtudnod, de máris egy csomó marketingdumától megóvtalak, amit az interneten olvasnál ezekről. Egészen véletlenül nálunk kapható 100% merinói gyapjú huzat, és egy kiválóan szellőző, hűsítő hatású huzat. Máris lekerült a plusz költség, amit a téli-nyári oldal funkciója miatt raknak rá, így jóval felárazva egy terméket. Bármikor tudod cserélni őket. Oh jut eszembe. A huzat levehetőnek kell, hogy lennie. Ha valami sérülés éri a huzatot, vagy kisbabás családoknál történik egy kis baleset, és nem lehet levenni a huzatot a matracról... Na az beteg.
-
Tartósság és garancia: A matracoknak hosszú távúnak kell lenniük, ezért fontos, hogy megbízható márkát válassz, és figyelj a garanciális feltételekre is. Nem is feltétlen a márka, hanem a habsűrűség. 30 kg/m3 alatt nem nagyon érdemes matracot venni, de 28 alattit már szinte bűn. Nem fogja bírni, hamar kifog kagylósodni/ködrösödni, és mehet is a kukába.
-
Ár-érték arány: A matracok ára széles spektrumon mozog. Ne hagyd figyelmen kívül az ár-érték arányt: érdemes minőséget választani, de közben figyelj arra is, hogy a költségvetésednek megfelelő matracot találj. Jól beszél!
A legfontosabb, hogy próbáld ki a matracot, mielőtt megvásárolod, hogy megbizonyosodj róla, hogy kényelmes és megfelelő alátámasztást nyújt. Tökéletes lezárás! Ígértem, hogy ajánlok neked egy matracot, ugye? Na akkor jól figyelj: azt a matracot válaszd..... ami NEKED kényelmes! Matracvásárlásnál felejts el minden marketing dumát. Hisz egy matracvásárlásnak 3 fontos alapelve van: Próba, próba és próba. Ha ezeket megteszed, akkor a következő 7-10 évben minden éjszaka egy álom lesz!