Franciaágy tippek! -avagy minden amit tudnod kell!
Ha nem tudod, hogy milyen ágyat, ágykeretet keresel, érdemes megfontolni néhány dolgot. A legfontosabb, hogy eldöntsd kárpitozott ágyat vagy csak keretet szeretnél! A cikkünk elolvasása után tisztán fogsz látni és talán könnyebben tudsz majd dönteni.
Tartalomjegyzék
- Fa vagy bútorlap előnyei
- Kárpitos ágyak előnyei
- Keretes ágyak hátrányai
- Szövet ágyak hátrányai
- Összeszerelési tippek
- Ágy-Matrac- együtt-külön?
- Üzleteink
Előbb-utóbb mindenki elérkezik ahhoz az időszakhoz az életében, hogy nem fér már el egy egyszemélyes ágyon, vagy egyszerűen tönkre megy az előd, és választania kell valami mást. Pontosabban megérett a folyamat egy franciaágy megvásárlására. Mit is értünk ezalatt a megnevezés alatt? Sokféle definíció kering a köztudatban, de talán ez esik a legközelebb az igazsághoz: olyan fekhely, amelyben két ember kényelmesen elfér és eredeti funkciója, hogy alszanak és szeretkeznek benne. Nem ülőalkalmatosságként, vagy más alkalmatosságként üzemel. Mint tudjuk, ez a gyakorlatban nem teljesen így van.
Azt azért szögezzük le, hogy a kihúzható kanapék, kanapéágyak nem tartoznak ebbe a kategóriába.
Ha már eldöntötted, hogy váltasz, milyet válassz?
Ez akár egy dal címe is lehetne, de egy komoly dilemmákkal teli döntésről szól. Szerintem ez nem is annyira nehéz kérdés, mint azt sokan hiszik. Nézzük meg az érveket és a döntés sokkal egyszerűbb lesz!
Fa vagy bútorlapos ágykeret előnyei:
- a kárpitos ágyak jelentős részével ellentétben a matrac mindig kivehető, így ha elhasználjuk nincs rá szükségünk, hogy az egész ágy a kukába dobjuk,
- a fában nem telepszenek meg az atkák, a kárpitban igen,
- szép. A tömör fa esztétikus, tekintélyt parancsoló.
- Könnyen takarítható, kevésbé sérülékeny.
- Van lehetőség átfestésre, átalakításra
Azért tartsuk szem előtt, hogy úgy fair, ha a kárpitos ágyak előnyeit is számbavesszük:
- olcsóbb
- a kemény fekhelyek kedvelőinek gyakran kényelmes
- a szövetágyak mindig az aktuális trendekre vannak aktualizálva,
Ha nem a Matrackuckótól vásárolod, akkor az ágyrács plusz költséget jelent. Sok esetben nem ad megfelelő tartás, és nem lesz kényelmes a matracod. Sok helyen silány minőségű az anyag, és az anyagvastagság sem az igazi. Körültekintőnek kell lenned, ha kiválasztod az ágykeretet, itt sem javasoljuk, hogy egy fotó alapján válassz, legalább egy bemutatóteremben fogdosd meg, tapogasd meg az ágyakat. Az évek során biztos, hogy előbb-utóbb egy kicsit nyikorogni fog. Ezt különféle praktikákkal egyhítheted, illetve a megfelelő páratartalom kialakításával a hálószobádban, akár el is tolhatod, vagy ki is kerülheted.
Gondolom a leírásból már rájöttél, hogy mi a melyiket ajánljuk! Ezek tartós, természetes választásnak bizonyulnak.
Milyen fából faragják? Vagy legyen bútorlap?
Így vásárold meg
Sajnos szükség van erre az "így vásárold meg" fejezetre, ugyanis a kereskedők egy része érdekes üzletpolitikát folytat. Minden esetben meg kell kérdezni, hogy a kiírt ár tartalmazza-e az ÁFÁ-t, a bordasort, a lakkozást. Továbbá, hogy a fenyő keret valóban fenyőből van-e vagy az csak a színkódja. A másik fontos tényező a rögzítés is. Akasztós, illetve csavaros rögzítés az elterjedt. A csavaros technika nagy előnye, hogy mindig van lehetőség ráhúzni a csavarokra, míg az akasztós rögzítés, ha valami történik vele, már nem módosítható. Mi kizárólag a csavaros rögzítést ajánljuk, így ha esetleg elkezd nyikorogni - később is utána húzható!
Bár drágább, praktikusság szempontjából a beépített ágyneműtartós ágyak nagy előnyt jelenthetnek, ilyenkor érdemes érdeklődni, hogy a kiírt ár tartalmazza-e a gázrugó árát, mert általában azzal trükköznek, hogy az akciós ár csak a sima rugókkal ellátott termékekre vonatkozik.
Összeszerelési tippek, amelyek aranyat érnek!
Hogy ki, milyen matracot választ az nem ehhez a témához tartozik, de van egy dolog, amire érdemes odafigyelni! 14-15 centi alatti matracot nem érdemes választani, mert ezekhez speciális ágyrácsra lehet szükség, hogy ne érezzük a bordasort az oldalunkban! Ráadásul sokszor ezek a matracok nem elég vastagok ahhoz, hogy minden mozgásból származó energiát elnyeljenek, így az ágyrácsa sokkal nagyobb terhelésnek van kitéve, ami hosszú távon elhasználódáshoz vezethet!
- 1 18-25 éves korig: a 120-ason is elférünk! A 90-es után megváltás lesz!
- 2 25-35 éves korig: a 140-es jó, úgyis összebújunk, "igaz drágám?"
- 3 35-45 éves korig: 160-as vagy 180-as, a matrac még mindig egyben van!
- 4 45-55 éves korig: csak 180-as, legyen inkább külön, már más a kényelmes...
- 5 55-65 éves korig: "Fiatalúr, az sem baj, ha külön van az az ágy, a férjem úgyis iszonyatmód horkol!"
- 6 65-75 éves kortól: Külön matrac, külön ágy, külön szoba..
Milyen legyen a felületkezelése?
Ha tetszett a cikk összefoglalónk, kérlek nyomd meg a like gombot! Köszönjük!